Wykonujemy wysokiej jakości:

zabudowani

Rozpoczęcie pracy zdalnej wiąże się z odpowiednim zagospodarowaniem przestrzeni domowej. Efektywne wykonywanie obowiązków jest uzależnione od otoczenia pozwalającego na maksymalne skupienie. Zazwyczaj z tej okazji zmienia się przeznaczenie poszczególnych pomieszczeń tak, by znaleźć ciche i wygodne miejsce do pracy. To ważne, gdyż wykonywanie obowiązków przez internet wymaga takiego samego zaangażowania jak praca w tradycyjnej formie. Niestety często o wiele trudniej skupić się w domu, w którym zbyt dużo przedmiotów rozprasza naszą uwagę. Ważne jest więc to, by zadbać o warunki, które stworzą domowe biuro i zagwarantują komfort w trakcie realizowania czynności zawodowych.

Po wybraniu miejsca w domu kolejnym istotnym krokiem w organizacji home office jest dobór mebli. Domowe biuro to coś więcej niż tylko kawałek stołu i krzesło. Wyposażenie miejsca do pracy zdalnej wymaga spełnienia określonych zasad pozwalających m.in. na zagospodarowanie przestrzeni do przechowywania, zorganizowanie miejsca do wykonywania bieżących czynności oraz dopasowanie mebli do sylwetki w taki sposób, by zadbać o kręgosłup w trakcie wielogodzinnej pracy. Zdarza się jednak tak, iż najczęściej brakuje nam pomysłów na stworzenie home office bądź też nie potrafimy wykorzystać małej przestrzeni w domu. Wówczas z pomocą przychodzą projektanci wnętrz, którzy proponują klientom meble biurowe na wymiar.

Jakie meble biurowe sprawdzą się najlepiej przy pracy zdalnej?

Urządzając domowe biuro, należy skupić się na kilku istotnych elementach wyposażenia. Niewątpliwie najważniejsze jest biurko. To przy nim osoby pracujące zdalnie spędzają najwięcej czasu. Przy wyborze należy się kierować nie tylko designem, ale również funkcjonalnością. W zależności od preferencji można wybrać większe lub mniejsze biurko, wzbogacone o szuflady bądź nie. Zaleca się wybór większego blatu, dodatkowo wyposażonego w szuflady, dzięki którym zdecydowanie łatwiej uporządkować przestrzeń do pracy. Ci, którzy pracują przy stosach dokumentów, powinni zadbać o to, by mieć też miejsce na segregatory i teczki.

Bezpośrednio obok biurka powinna znaleźć się komoda do przechowywania lub wolnostojący regał. Takie rozwiązanie gwarantuje porządek na biurku, co ułatwia skupienie na pracy. Osoby, które nie mają miejsca na dodatkowy mebel, nie muszą się martwić o brak półek na niezbędne dokumenty. Z myślą o małych przestrzeniach projektanci proponują wykorzystanie kontenerków biurkowych, które łatwo zmieszczą się pod blatem. Wiele możliwości oferują również szafy wnękowe na wymiar, które doskonale wpiszą się w niewielkie zakątki domu wygospodarowane do pracy zdalnej.

Na naszej stronie znajdą Państwo idealnie dopasowane meble na wymiar, które sprawdzą się w każdej przestrzeni. Meble spełniające swoje funkcje w pracy zdalnej są zaprojektowane w podobny sposób, co meble kuchenne na wymiar czy meble łazienkowe. Dzięki nim niezależnie od ilości przeznaczonego na biuro miejsca można stworzyć profesjonalne warunki do pracy. Wybór mebli zwieńczony odpowiednim oświetleniem i dopasowaniem fotela lub krzesła, zapewniającego prawidłową postawę w trakcie pracy przy komputerze, jest gwarancją dobrze zorganizowanego home office.

 

Wybieramy meble do home office. Na co zwrócić uwagę?

05 stycznia 2021