Wykonujemy wysokiej jakości:

zabudowani

Garderoba jest bardzo przydatnym elementem w każdym domu. Coraz więcej osób decyduje się na budowę garderoby, ponieważ jest to bardzo pojemny mebel, który doskonale sprawdzi się zarówno w domach o małym metrażu, jak i w przestronnych mieszkaniach. Inwestycja w garderobę jest więc bardzo opłacalna. Musimy jednak dobrze wybrać miejsce jej montażu. Najczęściej garderoba stawiana jest w sypialni lub na przedpokoju. W którym miejscu warto postawić garderobę?

Metraż mieszkania jest ważny

Jeżeli chcemy zainwestować w garderobę, najpierw musimy przemyśleć, gdzie będzie ona stała. Najczęściej garderoby budowane są w sypialniach lub na przedpokoju. Oba te rozwiązania są warte rozważenia, jednak przede wszystkim powinniśmy wziąć pod uwagę wielkość naszego domu lub mieszkania. W zależności od metrażu pokoi i ich rozkładu powinniśmy przemyśleć, które miejsce będzie optymalne. Garderoba zajmuje zazwyczaj dużą część ściany, a najczęściej jest to nawet cała ściana. Dlatego jeżeli nasza sypialnia jest niewielka, powinniśmy zrezygnować z inwestycji w nią w tym miejscu. Warto za to postawić wtedy szafę na przedpokoju. Będzie to bardziej praktyczne rozwiązanie, które nie zabierze nam wolnej przestrzeni w pokoju sypialnym, jednak zagwarantuje nam dużo miejsca do przechowywania.

Sposób użytkowania garderoby

Jeżeli rozważamy, w jakim miejscu postawić garderobę, powinniśmy również przemyśleć, do czego będzie ona używana. Jeżeli ma być to szafa, w której będą znajdować się wyłącznie ubrania i akcesoria użytkowane na co dzień, powinniśmy zainwestować w garderobę w sypialni. Jest to wygodna opcja, która umożliwia nam przygotowanie się z rana do pracy lub do szkoły bez konieczności opuszczania sypialni. Możemy więc dzień wcześniej przygotować gotowy strój, który będzie na nas czekał następnego dnia. Inaczej sprawa wygląda w przypadku garderoby „ogólnej”, w której poza odzieżą znajdują się również inne rzeczy. Jak wiadomo, garderoba tego typu jest często użytkowana przez całą rodzinę, znajdują się tam bowiem kurtki i obuwie używane na co dzień, a także sprzęty codziennego użytku, takie jak odkurzacz czy też mop. Postawienie garderoby, do której każdy w razie konieczności musiałby mieć dostęp w sypialni nie byłby komfortowy zarówno dla właściciela sypialni i innych domowników, dlatego w tym przypadku lepszym pomysłem będzie garderoba na przedpokoju. Warto więc wziąć pod uwagę wszystkie „za” i „przeciw” każdej z tych opcji.

 

W przedpokoju czy sypialni - gdzie urządzić garderobę?

05 marca 2021