Wykonujemy wysokiej jakości:

zabudowani

Kuchnia wyspowa nie musi być tylko w strefie marzeń, bo w dzisiejszych czasach nie ma wnętrz, których nie można byłoby urządzić, tak jak chcemy. Pytanie tylko, czy chcemy? Z kolei jak tu nie chcieć, skoro można mieszkać wygodnie i komfortowo. Kuchnia wyspowa pozwala wspólnie z przyjaciółmi przygotować kulinarne rewolucje i spożywać wspólnie z rodziną posiłki. Urządzona na nowo, według projektu wydaje się dużo większa, niż jest w rzeczywistości. Powstanie przyjazna, dostępna i funkcjonalna przestrzeń. Pokażemy Ci wspaniałe inspiracje, które z powodzeniem możesz wykorzystać w swojej kuchni, zarówno w dużej, jak i małej. Jeśli zdecydujesz się na indywidualny projekt, zespół firmy Zabudowani spełni Twoje marzenia.

Mała kuchenna wyspa

W przestronnych wnętrzach z pewnością prezentuje się lepiej niż w małej kuchni, ale z resztą tak jest z każdą aranżacją, ponieważ duże powierzchnie, dają więcej możliwości projektantowi wnętrz. Mała kuchenna wyspa powstanie, kiedy jest aneksem w pokoju dziennym, możesz więc wygospodarować na nią miejsce. Żeby zoptymalizować przestrzeń, możesz stworzyć w pobliżu wyspy kuchennej, miejsce do spożywania posiłków. W tym celu musisz zaprojektować na wyspie, przedłużenie blatu roboczego, które będzie pełnił funkcje stołu. Możesz ustawić krzesełka tapicerowane lub taborety. Wszystko zależy od tego, ile miejsca przeznaczysz. W niewielkiej i wąskiej kuchni sprawdzi się wyspa w kształcie prostokąta. Dobrze, kiedy jest tylko częściowo zabudowana, bo dzięki temu wnętrze nabierze lekkości i pomimo postawienia dość dużego mebla, jakim jest wyspa, pomieszczenie nie będzie przytłoczone.

Strefa gotowania na wyspie

„Serce domu” jak się zwyczajowo mówi, to strefa gotowania. Tu powstają „bakalie”, które poruszają podniebienia. Miejsce musi być jednak wygodne, więc na małej zmieścisz tylko płytę i wygospodarujesz niewiele, ale zawsze przestrzeni do przygotowywania posiłków, a już na dużej wyspie umieścisz zlewozmywak i płytę indukcyjną oraz pozyskasz miejsce na blacie roboczym. Gotowanie na wyspie zdecydowanie różni się od przygotowywania dań w tradycyjnej kuchni, ponieważ możesz rozmawiać z domownikami lub gośćmi, czekającymi na posiłek w salonie. Pamiętaj, że musisz mieć okap, żeby zapachy nie przenosiły się do innych wnętrz. Kuchenna wyspa jest wygodnym miejscem, bo dzięki temu, że blat jest dostępny ze wszystkich stron, cała rodzina może przygotowywać potrawy. Nikt nikomu nie przeszkadza.

A na wyspie jest...

Na kuchennej wyspie możesz mieć wszystko. Szafki, piekarnik, elektryczny grill, a nawet barek może się na niej znaleźć. Kuchenna wyspa ma być praktyczna i wygodna, niepozbawiona potrzebnego wyposażenia. Wszystko oczywiście zależy od miejsca, jakie masz do dyspozycji. Jeśli powierzchnia jest większa, możesz szafki i inny sprzęt z powodzeniem rozmieścić, w różnych częściach kuchni. Kuchenna wyspa z szafkami jest rozwiązaniem koniecznym, bo musisz umieścić w nich garnki, talerze, sztućce i przedmioty codziennego użytku. Odpowiednio zaprojektowana wyspa kuchenna pozwoli Ci estetycznie i funkcjonalnie rozmieścić szafki oraz sprytnie ukryć sprzęt AGD. Kuchenna wyspa ze zlewozmywakiem ułatwia pracę, bo zmniejszasz dystans, jaki Cię dzielił między blatem a miejscem do zmywania naczyń.

Kuchenna wyspa urządzona stylowo

Tajemnica kuchennej wyspy tkwi w odpowiednim rozłożeniu zabudowy, gdzie część szafek nie przylega do ściany, a jednocześnie pozyskuje się dodatkową przestrzeń do wykorzystania. Kuchenna wyspa sprawdza się w powierzchni otwartej, przy odgrodzeniu, a jednocześnie łączeniu salonu/pokoju ze strefę gotowania. Ponieważ jest to praktycznie jedna przestrzeń, musisz postawić na jeden styl, żeby całość estetycznie się prezentowała. Podczas aranżacji musisz zwrócić uwagę na zachowanie odpowiednich odległości kantów wyspy od blatu i szafek. Właściwy odstęp pozwoli na wygodne użytkowanie w tym samym czasie zarówno wyspy, jak i sąsiednich mebli. Bardzo ważne jest, by zachować odpowiednie odległości kantów wyspy od szafek i stołu. Zawsze powinno się zachować odstęp, który pozwoli na komfortowe użytkowanie w tym samym momencie wyspy i sąsiednich mebli. Jeden styl salonu i kuchni stworzy wyjątkową całość. Wykorzystaj przy aranżacji kamień, szkło, drewno, i lustra, uwzględniając zastosowanie trwalszych materiałów w wybranych częściach wyspy, z uwagi na ewentualne zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne.

 

 

Jak umeblować kuchnię wyspową?

16 listopada 2020